Biografie

Srdečně tě zdravím, milý čtenáři,
Yontalcar (anime portrét)

jsem potěšen, že jsi zavítal na moji oficiální webovou stránku. Mám za sebou bohaté zkušenosti s několika tématickými blogy, kde jsem publikoval články o hudbě, filmech a příbězích snad všeho druhu. Ale až právě tady se chci věnovat svojí literární tvorbě. V současné době se na plný úvazek zabývám literárním projektem Světlonoš v temnotách. Moje tvůrčí zaměření není však nijak omezené. Pluji ve vodách romantismu stejně zlehka jako v temném oceánu dekadence. S madam Poezií si rovněž dobře rozumím. Mohu ti tudíž nabídnout poměrně rozvětvenou tvorbu.

Název webu pochází z internetové přezdívky, kterou jsem kdysi jako sedmnáctiletý kluk převzal z elfštiny. Postupem času jsem si na ni zvykl natolik, že jsem ji přijal za svou. Yontalcar totiž v překladu znamená moje křestní jméno, čímž bych se ti chtěl představit.

Jmenuji se Václav Bouček. Bydlím v Plzeňském kraji, nedaleko Domažlic. Úspěšně jsem dokončil studia tříletého oboru gastronomie na SOŠ a SOU Horšovský Týn, kde jsem nadále pokračoval v nástavbovém studiu, oboru podnikání. Mé vzdělání je završeno maturitou s vyznamenáním. Plánovanou vysokou školu jsem byl nucen odložit z rodinných důvodů. Místo toho jsem absolvoval rekvalifikační kurz v oboru pracovník v sociálních službách. Jako pečovatel jsem nastoupil v Domažlicích v jednom nejmenovaném zařízení pro seniory. Nedlouho poté jsem se zúčastnil kurzu Miniakademie tvůrčího psaní, který se konal na půdě Literární akademie v Praze. Pod vedením MgA. Reného Nekudy jsem si úspěšně vyzkoušel různé metody psaní, objevil svoje silné stránky, utvrdil se ve vlastním nadání a na konci kurzu získal osvědčení v rámci programu celoživotního vzdělávání.

Info

Umělecké směry

fantasy & dark fantasy
symbolismus
impresionismus
romantismus
dekadence

Zdroje inspirace

sny
hudba
přátelé & lidé
životní zážitky
temná minulost

Zájmy

psaní & čtení
poslech hudby
kinematografie
esoterické vědy
procházky & výlety


Autorské vize
Světlonoš v temnotách
– publikování
– artová foto-sezóna
– oficiální soundtrack
– propojení s dalšími knihami

Jiné projekty
Azyl (dekadence)

Blackmoon (drama)
Rudý chodec (horor)
Bratři Lewittovi (epické fantasy)
Kraj snového chlapce (povídky)

Odkazy
Facebook (již brzy)
Twitter (již brzy)
Youtube (již brzy)
Last.fm
Databáze knih