Rozhovor s Terrym Hornem

Mandragora Scream je italská gothic rocková kapela, která si zakládá na pronikavé, mystické atmosféře a textech plných symboliky a temné poetiky. Skupina vznikla v roce 1997 a společně s Morganou Lacroix stál u jejího zrodu Terry Horn. Muž, který vládne elektrickou kytarou, ale svůj um nezapře ani při hraní na klávesy. Není to ovšem jediný trumf, co schovává v rukávu. Terry zároveň oplývá citem pro melodie a zvukové aranže. Umí vnášet do písní typického ducha Mandragory Scream a popohánět ho až do astrálních výšin. A to díky svému čistému vokálu, jenž zdatně sekunduje éterickému hlasu Morgany Lacroix. Společně tak utváří hudební pár, který nedokázala zatím rozdělit žádná životní překážka nebo zvrat. Jejich společná filozofie, životní tužby a magické stopy ve snech je pojí silným poutem. Jak moc silným? To jsem se pokoušel zjistit při rozhovoru, když se ještě psal prosinec 2009. Ačkoli k osobnímu kontaktu opět nedošlo a veškerá komunikace probíhala přes e-mail, nebyl jsem nikterak zklamaný. Terry se ukázal jako přímý chlapík, co dokáže s chutí přiznat svoji tvůrčí inspiraci.

 

Ahoj Terry! Jak se vede?Terry Horn

Fajn, díky. Jenom jsem trochu unavený, pořád zaneprázdněný. Potřebuji volno!

Už je po vydání Volturny. Jaké z toho máš pocity?

Jsem opravdu pyšný na tuhle práci. Morgana a já jsme jako obvykle těžce pracovali. Myslíme si, že Mandragora Scream potřebovala dotek elektronických základů na téhle nové cestě k industriálnímu zvuku. Musím se přiznat, že od tohoto alba hod- ně očekávám. Máme skvělého manažera, dobrý personál a v led- nu pojedeme na turné s 69 Eyes a Christian Death.

Jak si podle tebe ve skupině vedou nováčci“ Max a Furyo?
V jakých skupinách byly před Mandragora Scream?

Jsou skvělí muzikanti, jsou mladí, ale s mnoha zkušenostmi z živých vystoupení. Před pár lety jsem hrál s Maxem ve velmi ná- ročném projektu a vím, že je skvělý basák. Furyo je zase úžasný bubeník a taky velmi dobrý a ele- gantní skladatel.

Myslíš si, že album Volturna je více propracovanější než Madhouse? Jaké jsou přednosti Volturny?

Domnívám se, že jsou téměř stejné a jsou vždy propracované!!! Morgana mě nahání!!! Rozdíly jsou ve způsobu vybírání zvuku, mixování, nahrávání a použití více perkusních smyček a arpegigátorů (arpegigátor je harfový způsob hraní akordů – pozn. redaktora).

Jak jsi se seznámil s Morganou? Bylo to pro tebe osudové setkání?

…jak jsem ji našel? Vedla mně k ní hvězda v nejtemnější noci. Tu noc ona připravila lektvar. Vypil jsem to a najednou jsem byl očarován. Dnes pokaždé, když skládám novou píseň, přijde ke mně a dá mi z něj napít.

Tvoje tvorba je výjimečná. Máš pocit, že je výjimečná natolik, že jsi vytvořil nový metalový žánr?

No, nevím o tom. Přeji si, že bych mohl. Jsi tak laskavý, ale já nemohu tolik požadovat. Mohu ti jen povědět, že skládání je cesta, která pochází z mého srdce.

Kdybys měl vyjádřit Mandragoru Scream jednou jedinou větou, která by to byla?

Mandragora Scream je nejšílenější kapela na světě.

Existuje ve tvém životě okamžik, kdyby jsi chtěl vrátit zpátky čas?

…chtěl bych vrátit všechny ty vzácné okamžiky strávené s osobami, které jsem v tomhle životě ztratil. Jen bych s nimi chtěl mluvit ještě jednou… chybíte mi všichni.

Koho ze známých zpěváků/zpěvaček by jsi nejraději pozval na Jägermeistera? (Jägermeister je Terryho oblíbené pití – pozn. redaktora)

Petera Gabriela samozřejmě. Ale myslím, že by preferoval čaj nebo italské víno.

Proč letos nevystoupíte v České republice? Plánujete nějaký koncert do budoucna?

Vlastně jsme byli v České republice! Bylo to v roce 2003 na turné Smell of Rain s Mortiis, ale obávám se, že letos k vám nepřijedeme.

S kterou skupinou by jsi chtěl vytvořit duet?

Apocalyptica.

Budeš v dohledné době účinkovat v nějakém muzikálu?

Ano, během minulého měsíce jsem byl znovu na turné s muzikálem Jesus Christ Superstar, kde jsem měl roli Jidáše. Budu to hrát znova, až se vrátím z turné s 69 Eyes a Christian Death.

Mockrát děkuji za rozhovor a přeji ti do budoucna mnoho štěstí!

Děkuji moc, taky ti přeji hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.