Můj drahý čtenáři,

tentokrát ani nevím odkud bych měl začít, jelikož se událo tolik věcí! Wooow! To je prostě neskutečné 😀 Zatím se rok 2016 vyvíjí docela dobře. Sice můj osobní život se zastavil na podivném bodu mrazu, avšak to mě momentálně tolik netrápí. Především proto, že se na mě nahrnulo spoustu jiných věcí. A asi nejzásadnější novinkou je, že jsem se stal redaktorem! 🙂 Jo, konečně se mi to podařilo. Nejedná se sice o klasickou novinařinu, ale o aktivní účast na webu Edna.cz. Tenhle web sdružuje všechny známé i méně známé seriály do jedné kompaktní databáze. Můžete zde najít takové hity jako jsou Hra o trůny, Teorie velkého třesku, Arrow nebo i staré legendy včele s Červeným trpaslíkem či Haló, haló!

Ale abych zbytečně neodbíhal. Já jsem dostal na starost seriál Gilmorova děvčata, což mi udělalo velikou radost 🙂 Nejen proto, že jsem je dříve sledoval a baštil všechny jejich hlášky, ale taky z toho důvodu, že se tenhle seriál vrací na obrazovky, aby odvyprávěl svůj skutečný finálový příběh. Sedmá sezóna totiž nebyla příliš povedená a zanechala mnoho svých diváků v nejistotě, jelikož spoustu věcí nebylo dopovězeno, a nebo bylo takovým způsobem, který se zrovna neukázal být dvakrát šťastný. Svoji roli určitě v tomhle sehrála absence dvou hlavních tvůrců Amy Sherman-Palladinové a Daniela Palladina. Ty se ovšem v nové sezóně vrací, aby dokončili, co spolu započali již v roce 2000. Tudíž by se všichni fanoušci měli dočkat nápravy a takového závěru, který je Gilmorek hoden.

A co to znamená pro tebe, milý čtenáři? Především se připrav na to, že se tu budou postupně obje- vovat články (nebo odkazy… ještě nevím 🙂 ) s tématikou Gilmorových děvčat. Bude se jednat o překlady rozhovorů, ale mám taky v plánu různé recenze, seznamy hlášek a mnohé jiné věci. Pokud se však začínáš bát, že to tu bude přeGilmorováno, tak zanech zbytečných obav! Mám rozjeté i jiné projekty. Pracuji právě na sbírce povídek, na které se kromě mojí osoby podíleli i jiní autoři. Se všemi se dobře znám z kurzu pana Reného Nekudy, takže spolupráce s nimi šla celkem hladce. Všichni se pro to nadchli a snažili se mi pomoct při řešeních různých nesnází, což mě velice potěšilo 🙂 Jsem rád, že dokážeme spolu táhnout za jeden provaz. A pevně věřím, že to spolu dotáhneme až do konce.

Se stejnou vírou se dívám i na další projekt. Nejedná se sice o klasickou knížku, ale o to víc mě na tom baví pracovat. Ještě úplně nechci odhalit, co se za tím skrývá, ale pokud to klapne a práce na projektu se rozjede naplno, určitě sem pak napíšu podrobné info. Zatím můžu jen říct, že na tom nepracuji sám, ale jsme na to dva. Oba jsme do toho zapálení, oba jsme šílení a vymýšlíme spolu další bláznivé alternativy, které bychom mohli později využít. Inu, když se sejdou dva nadšenci, jen málo věcí na světě je pak zastaví 🙂

A když už je řeč o nadšení, musím se ti pochlubit, že jsem poslal povídku do jedné soutěže. Jojo, konečně jsem se k tomu odhodlal! 😀 A nejspíš to letos nebude jediná literární soutěž, které se zúčastním. Ještě mě zaujaly dvě nebo tři, tak uvidíme. Nechci však nic předstírat a hrát si na naivku. Do těch soutěží se chystám jít proto, abych se dostal na co nejvyšší příčky. A především, abych změřil své tvůrčí síly s ostatními autory. Taková klání bývají často dravá a nelítostná, jelikož konkurence je obrovská a poslední dobou taky velice, velice kvalitní. Možná by se dala se špetkou nadsázky přirovnat ke gladiátorským zápasům 😀

Ale ať už moje ambice dopadnou jakkoliv, nikdy nepřestanu pokračovat ve své cestě. Ještě čeká na své odvyprávění tolik příběhů, že by byla ostuda se jim vyhýbat nebo je nechat jen tak ladem. Ale než se k nim dostanu, musím ještě dokončit cestu jednoho světlonoše, který dosud hledá svůj domov vně i uvnitř světa snového chlapce.

Tvůj Yontalcar

——————————————————————————————————————————————————

Píseň měsíce: Sam Phillips – How to Dream

« »